Cykl obrazów pt.
"Mandale"
JWS

 

                Form mandalicznych użyłam jako przedstawienie siedmiu czakramów, tj. centrów energetycznych człowieka, gdzie kolory grają rolę decydującą o zdrowiu i jakości życia każdego z nas. Każda z czakr emanuje konkretną barwą a jej czystość i wibracja  mówi o prawidłowości lub ułomności działania energii w ciele tak subtelnym (aura) jak i fizycznym.

                 Mój cykl pt. "Mandale" nie służy do medytacji, jest jedynie artystyczną interpretacją tego, o czym od tysiącleci mówi medycyna niekonwencjonalna, a od niedawna i potwierdza nauka.  O ogromnym działaniu kolorów na każdego z nas nie trzeba już nikogo przekonywać. Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawymi lekturami na temat centrów energetycznych w naszym ciele, by zrozumieć symbolikę barw poniższych obrazów.

 

 


           
"Mandala czakry podstawy"      "Mandala czakry sakralnej"    "Mandala czakry splotu słonecznego"     "Mandala czakry serca"                       
"Mandala czakry gardła"                     "Mandala czakry trzeciego oka"               "Mandala czakry korony"

 

 

        Mandale w religii buddyjskiej odgrywają bardzo ważną rolę dla rozwoju tak duchowości jak i fizyczności. Kompozycja zamknięta w kole symbolizuje symbolikę niebiańską, nieskończoną i boską, kwadrat zaś sferę wewnętrzną człowieka i ziemi. Cykl Jolanty Walentyny Sobolewskiej pt. "Mandale" to siedem prac malowanych gwaszami i złotym akrylem na papierze o wymiarach 40 x 40 cm. Nie był jeszcze pokazywany na żadnej z wystaw i stanowi własność prywatną autorki.

 

 


Boli Cię gardło? Nie możesz dojść z kimś do porozumienia?
Załóż niebieski szal. Dlaczego niebieski?

Bo kolory to Życie.
JWS

 

Strona poprzednia
 

PRAWA AUTORSKIE      Zgodnie z przepisami  Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych,  wszelkie prawa do obrazów,  fotografii,    grafik
 i  tekstów opublikowanych na stronie internetowej
www.jwsobolewska.pl są własnością jej autorki. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez wiedzy i zgody autorki jest zabronione. ART.115 Kto przywłaszcza sobie autorstwo, albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości, lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania podlega grzywnie albo pozbawienia wolności do lat 3.

Copyright ©